O Berlínu

Berlín – hlavní město Německa. Jedno z nejmladších, ale přitom nejrychleji rozvíjejících se hlavních měst v Evropě. Město, které spojuje pohnutá historie, jenž ho na dlouho rozdělila na dvě izolované části.

Berlín je město které je tolerantnější a přívětivější, než většina ostatních podobných měst a to i v Německu. Možná je to třeba právě proto, že tu mají více zeleně, než v jakémkoliv jiném evropském městě. Berlín je město které žije kulturou, ale nejenom tou, která plní vznešené starobylé sály, ale tou mladou a moderní, která si vystačí s malým divadlem nebo squatem.

Ale zpět k faktům. V Berlíně žije 3.5 milionu obyvatel a rozkládá se na ploše 892 kilometrů čtverečních. Administrativně se město člení do 12 obvodů. Najdete zde staré historické čtvrti stejně jako nablýskané moderní mrakodrapové komplexy, které ostře kontrastují se zbytky paneláků z dob NDR. Zkrátka od všeho něco.

Hledáte hotel v Berlíně

Vyzkoušejte web Hotelove.cz, který vám s tím pomůže. A přináší další zajímavé informace pro cestovatele.

 

Když trochu v rychlosti naťukneme i historii města, tak první historicky doložená zmínka o Berlínu pochází z roku 1244. Povýšení na město se Berlín dočkal roku 1451. Za další čtvrt století v roce 1701 se pak stal hlavním městem Pruského království a roku 1871 hlavním městem nově založené Německé říše.

 

Do tváře města se tvrdě zapsalo i 20. století. Po druhé světové válce bylo město těžce poničeno a rozděleno do okupačních sektorů. A v roce 1961 mezi východním a západním Berlínem vyrostla zeď, která se stala doslova symbolem nesvobody.

Pokud by vám nestačily informace na těchto stránkách, tak můžete navštívit i oficiální web města www.berlin.de.

TOPlist